Head of Author Attraction and Business Development

07.06.2023
от 200 - до 500
07.06.2023

Описание вакансии

Required Skills and Qualifications:

  • Exceptional fluency in English, complemented by super communication skills to conduct impactful Zoom calls with authors, partners, and the wider team.
  • Profound understanding of sales processes and negotiation techniques, honed through experience in navigating complex deal structures.
  • A natural inclination towards driving speed and greatness, inspiring and challenging authors, partners, and team members to unleash their full potential.
  • Excellent interpersonal skills, characterized by a positive and growth-oriented mindset, high energy levels, and adaptability.
  • Strong acumen for sales metrics, coupled with a revenue-focused mindset that fuels business growth.
  • Passion for and familiarity with the online courses industry, with prior experience serving as an added advantage.

Benefits:

  • Opportunity to make a mark in global markets, shaping the trajectory of Sacrill’s growth and impact.
  • Embrace a fully remote work arrangement, affording flexibility and enabling a harmonious work-life balance.
  • Join a diverse team of seasoned professionals, benefitting from their collective experience and expertise.
  • Enjoy a competitive compensation package, inclusive of a fixed salary and bonuses tied to key performance indicators.

Contacts: @daryakhoromskaya

  • О компании
  • Наши вакансии
  • Реклама на сайте
  • Требования к ПО
  • Защита персональных данных
  • Безопасный HeadHunter
  • Этика и комплаенс
  • HeadHunter API
  • Партнерам
  • Инвесторам
  • Условия оказания услуг
  • Условия использования сайтов

Похожие вакансии

Описание: Менеджер по продажам (удаленно) Обязанности: — Совершение исходящих звонков по предоставляемой базе; — Поиск новых клиентов; — Проведение онлайн-встреч с клиентами; — Ведение отчетности; — Сопровождение клиентов компании; — Заключение договоров. — Работа в CRM системе. Необходимые умения: — Опыт телефонных продаж будет Вашим преимуществом — Навыки деловой переписки…

Месяц назад

от 120 000 - до 200 000

ОБЯЗАННОСТИ: Организация и развитие продаж на закреплённой территории: Пермский край Работа с существующей клиентской базой, привлечение новых клиентов (по прямым контрактам, через дистрибьютора: традиционная розница): прямые продажи (без команды в подчинении), увеличение представленности у клиентов Выполнение плановых показателей по продажам (увеличение доли в полке и доли в продажах, контроль показателей…

Месяц назад

от 200 - до 350 000

Наш кандидат: свободно ведёт переписку на русском и казахском языках; коммуникабельный, активный, нацелен на результат; умеет быстро ресерчить информацию; готов учиться и воспринимать новую информацию. Вашими обязанностями будет: консультировать клиентов по продукту в онлайн-чатах (на казахском и русском языках); помогать клиентам в работе с сайтом (осуществлять техническую поддержку); дополнительные продажи…